Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 23.09.2022

Policjanci kujawsko-pomorskiego garnizonu przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi kontrolowali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 25 kierujących „na podwójnym gazie”.

Wczoraj (22.09.22), w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Przy wykorzystaniu urządzeń np. typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Policjanci skontrolowali 14 534 kierujących, ujawniając 9 w stanie nietrzeźwości oraz 13 po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 3 rowerzystów będących pod wpływem promili. Funkcjonariusze zatrzymali 21 praw jazdy i 32 dowody rejestracyjne oraz ujawnili jednego kierującego, który znajdował się pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami.

                                                                                                                                          `                                          

„Trzeźwy kierujący” w powiecie radziejowskim

„Trzeźwy kierujący” w powiecie świeckim

„Trzeźwy kierujący” w powiecie żnińskim

 

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony