Wiadomości

Kradł i handlował łupem dla zysku

Data publikacji 23.09.2022

Kruszwiccy policjanci zakończyli właśnie postępowanie w sprawach kradzieży, w które uwikłany jest 28-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna „odwiedzał" różne sklepy, kradł wybrane artykuły, którymi później handlował. Może spodziewać się kary do 5 lat więzienia.

Policjanci z kruszwickiego komisariatu, pow. inowrocławski, prowadzili kilka postępowań dotyczących kradzieży, które miały miejsce podczas wakacji. Ze zgłoszeń wynikało, że sprawca brał z półek perfumy, kosmetyki, alkohol i artykuły spożywcze, a następnie wybiegał ze sklepu.

Policyjne ustalenia doprowadziły do tego, że z dziesięcioma kradzieżami w trzech sklepach funkcjonariusze zaczęli łączyć znanego im 28-letniego mieszkańca gminy Kruszwica. Zabezpieczony monitoring, pokazujący sylwetkę mężczyzny i ubiór, pozwolił na podejrzenie, że z przestępstwami tymi ma związek właśnie on.

Po tym, jak wpadł w ręce policjantów został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił, że większość skradzionych rzeczy sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Resztę zostawiał dla siebie.

Teraz 28-latek musi liczyć się z tym karą do 5 lat więzienia.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony