Wiadomości

Za rozbój może trafić do więzienia nawet na 15 lat

Data publikacji 23.09.2022

O 3-miesięcznym areszcie wobec 30-letniego sprawcy rozboju zdecydował Sąd Rejonowy w Świeciu. Zatrzymany przez policjantów, krótko po zgłoszeniu, napadł na 34-latka idącego chodnikiem, pobił go i okradł. Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek (19.09.22), krótko po tym, jak tego dnia około 17.00 w Pruszczu na ul. Brzezińskiej napadł na 34-latka idącego chodnikiem. Jak wynika z ustaleń mundurowych, podejrzany popchnął go i przewrócił, kopał po całym ciele, a następnie zabrał torbę z dokumentami, pieniędzmi oraz rzeczami osobistymi.

Napadnięty mężczyzna o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania napastnika. Sprawca rozboju niedługo cieszył się łupem i wolnością. Dwie godziny po zdarzeniu ustalili i zatrzymali napastnika na terenie jednej z posesji w Pruszczu (pow. świecki).

30-letni mieszkaniec powiatu świeckiego podczas zatrzymania był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (22.09.22) mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, następnie został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Świeciu, który aresztował go na 3 miesiące. 30-latek był już karany za podobne przestępstwa i dopuścił się kolejnego w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony