Wiadomości

ROAD SAFETY DAYS na antenie Radia PiK

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. szt. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia PiK. Funkcjonariusz wziął udział w audycji pt. „Pytać każdy może”, poświęconej prowadzonej akcji Roadpol Safety Days.

W środę (21.09.22) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. szt. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia PiK. Funkcjonariusz wziął udział w audycji pt. „Pytać każdy może” poświęconej akcji Road Safety Days.

W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Roadpol Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Podczas programu omówione zostały główne przyczyny wypadków drogowych oraz próbowano znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego kierujący i inni uczestnicy ruchu drogowego popełniają wykroczenia?

Audycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy dzwonili do studia z pytaniami i sugestiami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Autor: asp. szt. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony