Wiadomości

Kilogram amfetaminy wyeliminowany z narkotykowego biznesu

Data publikacji 26.09.2022

Blisko kilogram amfetaminy zabezpieczyli kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. W ich ręce wpadł również 38-letni właściciel narkotyków. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu (22.09.2022), wówczas policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może być w posiadaniu zakazanych środków psychotropowych. Trop doprowadził ich do 38-latka.

Funkcjonariusze namierzyli go na jednej z ulic w centrum miasta. Policjanci wylegitymowali go i sprawdzili. Podczas kontroli osobistej znaleźli w jego plecaku worek z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie.

Tam wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie 985g tego narkotyku. 38-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie doprowadzili go do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: nadkom. Przemysław Słomski
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony