Wiadomości

Policjanci z Bydgoszczy dla chorej Zosi

Data publikacji 27.09.2022

Bydgoscy policjanci włączyli się do akcji prowadzonej za rzecz chorej na SMA Zosi. Rodzina, Przyjaciele, Wolontariusze działają, by zebrać pieniądze na lek, który może uratować jej życie. Taki cel przyświecał również dzisiejszym gościom, którzy zawitali w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci przekazali na licytację maskotkę „Polfinka” i już zapowiedzieli, że na tym nie poprzestaną.

Trzej niesamowici Wędrowcy Tomasz Szcześniewski, Dziadek Jacek wraz z przyjacielem rodziny Karolem Zdrojewskim 19 sierpnia wyruszyli z Zakopanego w pieszą pielgrzymkę po Polsce. Chcą przejść w 60 dni Polskę z Zakopanego na Hel i podczas trasy zebrać pieniądze dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni córki Pana Tomka -Zosi. Walka toczy się o najdroższy lek świata - terapię genową wycenioną na 9, 5 mln zł.  W dniach 26-28 września będą przechodzić przez Bydgoszcz i prosić o pomoc dla Zosi.

Dzisiaj (27.09.2022) Panowie gościli u policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i spotkali się z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji podinspektorem Jarosławem Zdunkiem oraz z policjantami z Wydziału Prewencji. Podczas tego spotkania Komendant przekazał na ręce Pana Tomasza maskotkę kujawsko-pomorskiej policji, która trafi na licytację. W ten sposób dołoży finansową „cegiełkę” do prowadzonej zbiórki. Jednocześnie policjanci już zapowiedzieli, że na tym nie poprzestaną.

Link do zbiórki:

www.siepomaga.pl/50dni

Wędrówkę można obserwować:

https://m.facebook.com/pieszopozdrowie/

Link do prowadzonych licytacji:

https://www.facebook.com/groups/379493624053395/?ref=share

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Uczestnicy spotkania siedzący przy stole.
  • Siedzący przy stole uczestnicy spotkania podczas rozmowy.
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania.
  • Uczestnicy podczas przekazania maskotki na licytację.
  • plakat trasy pielgrzymki
  • Zosia
  • plakat zbiórki dla Zosi
Powrót na górę strony