Wiadomości

Awanturnik i sprawca znieważenia policjantów już w areszcie

Data publikacji 29.09.2022

Zarzuty dotyczące trzech przestępstw usłyszał zatrzymany przez gniewkowskich policjantów 38-letni mieszkaniec tej gminy w powiecie inowrocławskim. Odpowie za groźby karalne, znieważenie policjantów i to, że celowo utrudniał przeprowadzaną przez nich interwencję. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, ale za kratami może spędzić kilka lat.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (26.09.22). Tego dnia patrol z gniewkowskiego komisariatu został wezwany na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy z powodu awantury wywołanej przez mężczyznę. Nietrzeźwy awanturnik nie tylko groził matce, że ją zabije. Podobne słowa kierował w stronę policjantów. Był agresywny, usiłował szarpać funkcjonariuszy za mundury, by ci odstąpili od interwencji wobec niego. Nic mu to nie dało, bo trafił do policyjnego aresztu.

W tym czasie, gniewkowscy policjanci zebrali dowody przeciwko niemu. Ustalili, że zachowanie 38-latka wyczerpuje znamiona trzech przestępstw: gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariuszy i stosowania przemocy wobec nich, by zaprzestali interwencji.

Akta sprawy, wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, policjanci przedstawili w prokuraturze i sądzie, który poparł wniosek i odizolował podejrzanego od otoczenia na 2 miesiące. Kara, jaka grozi mieszkańcowi gminy Gniewkowo to 3 lata więzienia.  

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony