Wiadomości

Policjant w czasie wolnym od służby namierzył poszukiwanego

Data publikacji 29.09.2022

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz ogniwa patrolowo-interwencyjnego golubsko-dobrzyńskiej komendy policji, który w dniu wolnym, na jednej z ulic miasta, zauważył poszukiwanego, a następnie, wspólnie z policjantami pełniącymi służbę w tym czasie, zatrzymał go.

W miniony wtorek (27.09.22) około 14.50 policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego golubsko-dobrzyńskiej komendy policji, w dniu wolnym od służby, przechodząc jedną z ulic w Golubiu-Dobrzyniu, zauważył 52-letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusz skojarzył, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwa, których dopuścił się wcześniej.

Mundurowy natychmiast zaalarmował policjantów, którzy w tym czasie patrolowali miasto i wspólnie z nimi zatrzymał poszukiwanego.

Mężczyzna przewieziony został do jednostki penitencjarnej, gdzie postanowieniem Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu za kratami spędzi najbliższy rok.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony