Wiadomości

Zatrzymany na gorącym uczynku podczas kolejnej kradzieży europalet

Golubsko-dobrzyńscy policjanci na terenie jednego z zakładów produkcyjnych zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży europalet i części narzędzi do maszyn. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Teraz 48-letni torunianin za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (29.09.22) w godzinach rannych w rejonie jednego z zakładów produkcyjnych w gminie Ciechocin golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży europalet. Mężczyzna w swoim samochodzie miał zapakowane sześć sztuk, a kolejnych siedem przygotowanych na pobliskim polu do wywiezienia. W trakcie kontroli, okazało się również że sprawca miał przy sobie niewielką ilość białej substancji.

W toku dalszych czynności wykonanych z udziałem podejrzanego okazało się, że 48-letni torunianin już wcześniej dwukrotnie ukradł europalety z terenu zakładu. Mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty kradzieży europalet i części maszyny produkcyjnej na kwotę blisko 28 tys. zł. Dodatkowo usłyszał zarzuty posiadania narkotyków.

Na podstawie materiałów dowodowych zebranych w tej sprawie wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Teraz mężczyzna, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony