Wiadomości

Działania „Blokers” na bydgoskim Błoniu

Data publikacji 07.10.2022

Wczoraj (06.10.2022) w godzinach popołudniowych policjanci z bydgoskiego Błonia przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Blokers”, z uwagą na zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównym celem działań było ujawnianie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim.

Akcja ukierunkowana była na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, jak również na przestrzeganie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W akcji wzięli udział policjanci ogniwa patrolowo- interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole dyslokowane były w miejscach, które wynikały zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji wylegitymowano 117 osób. Wobec 41 osób, które dopuściły się drobnych wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia, natomiast 14 ukarali mandatami karnymi za wykroczenia porządkowe. W trakcie działań funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o posiadanie środków odurzających oraz sprawcę znęcania się fizycznego nad członkami rodziny. Ponadto jeden ze sprawców poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 272 dni.

Policjanci zatrzymali także 13-letniego mieszkańca Bydgoszczy, będącego sprawcą naniesienia wulgarnych napisów na wiacie przystanku autobusowego. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Jednocześnie funkcjonariusze zapowiadają, że w związku ze zgłoszeniami w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa działania tego typu odbywać się będą cyklicznie.

Autor: asp. szt. Daniel Kruszyński/ KP Bydgoszcz- Błonie
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony