Wiadomości

Chciał wręczyć łapówkę, dlatego trafił za kraty

Data publikacji 10.10.2022

19-latek, który miał trafić do izby wytrzeźwień najpierw znieważył policjantów, a następnie zaproponował im 400 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz, za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, grozi mu do 10 lat więzienia.

W sobotę (8.10.22) około 13:00 przy ul. Andersa w Toruniu policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który wchodził na jezdnię przed jadące pojazdy. Okazało się, że 19-latek był pijany. Kiedy zapadła decyzja o przetransportowaniu go do izby wytrzeźwień ten stał się agresywny i wulgarny. Zaczął wyzywać i znieważać mundurowych.

Kiedy jednak się uspokoił zaproponował policjantom 400 złotych za zaniechanie czynności i wypuszczenie do domu. Funkcjonariusze od razu powiadomili o tej sprawie przełożonych. 19-latek trafił prosto do policyjnej celi.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy już ogłosili podejrzanemu zarzut znieważenia oraz próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu teraz od  roku do 10 lat więzienia. 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony