Wiadomości

3-miesięczny areszt dla wielokrotnego sprawcy kradzieży

Data publikacji 11.10.2022

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 35-latek, który jest podejrzany o liczne kradzieże i do czasu rozprawy sądowej został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna z obowiązku tego się nie wywiązywał, a co gorsza popełniał kolejne przestępstwa. Został więc ponownie zatrzymany przez kryminalnych i teraz za tzw. recydywę grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili postępowanie przeciwko 35-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia, który od czerwca do września tego roku, będąc uprzednio karanym za podobne przestępstwa, wielokrotnie  kradł artykuły spożywcze i drogeryjne na łączną kwotę prawie 6 000 złotych. W związku z popełnieniem części tych przestępstw miał już postawione zarzuty i orzeczony dozór, z którego jednak się nie wywiązywał. 

W minioną sobotę (8.10.22)  policjanci ponownie zatrzymali 35-latka i jeszcze tego samego dnia przedstawili mu pozostałe zarzuty, po czym doprowadzili do sądu. Tam zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi on tymczasowo w areszcie. Z uwagi na to, że jest recydywistą, za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Justyna Piątkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony