Wiadomości

Wrócił na drogę przestępstw, dlatego odpowie jako recydywista

Data publikacji 13.10.2022

Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali 21-latka, który na przełomie kilku miesięcy okradał brodnickie supermarkety i drogerie. W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. W związku z tym, że powrócił do zakazanego procederu, przed sądem będzie odpowiadał jako recydywista. Brodniczanin nie tylko kradzieże miał na sumieniu. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Od maja do października policjanci z Brodnicy otrzymali kilka zgłoszeń kradzieży w supermarketach i drogeriach na terenie miasta. Z półek w sklepach najczęściej ginęły alkohole różnych marek, artykuły spożywcze oraz perfumy. Straty w tych przypadkach wyniosły ponad 1,2 tys. złotych.  Do sprawy wytypowany został brodniczanin, który już wcześniej na swoim koncie miał wyrok sądowy, za tego samego typu przestępstwa. 

Jak się okazało, ten sam mężczyzna, we wtorkowe popołudnie (11.10.22) wybił szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej w jednym z domów wielorodzinnych, przy ul. 700-lecia w Brodnicy. Wspólnota mieszkaniowa wyceniła straty na 3 tys. złotych.

Wczorajszego ranka (12.10.22) funkcjonariusze, patrolujący ulice miasta, przy ul. Sikorskiego w Brodnicy zauważyli podejrzewanego o przestępstwa brodniczanina. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do  komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (13.10.22) 21-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw uszkodzenia mienia oraz kradzieży. W związku z tym, że był wcześniej karany za tego typu przestępstwa i powrócił do zakazanego procederu, przed sądem będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. 

 

Autor: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony