Wiadomości

O bezpieczeństwie pieszych w rejonie oznakowanych przejść w Radiu Złote Przeboje

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. szt. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia Złote Przeboje i rozmawiał o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych.

Wczoraj (13.10.22) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. szt. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia Złote Przeboje i rozmawiał o bezpieczeństwie pieszych w rejonie oznakowanych przejść.

W czerwcu ubiegłego roku został wprowadzony przepis dający pierwszeństwo również wchodzącym na przysłowiową zebrę. Czy ta zmiana w ustawie Prawo o ruchu drogowym poprawiła bezpieczeństwo pieszych w województwie kujawsko-pomorskim? Na te i inne pytania odpowiadał na antenie Radia Złote Przeboje policjant z „drogówki”.

Podczas audycji omówiony został stan bezpieczeństwa pieszych przed zmianą przepisów i po zmianie oraz główne błędy popełniane zarówno przez nich samych, jak i kierujących pojazdami w rejonie przejść. Policjant zwrócił uwagę przede wszystkim na korzystanie przez pieszych z telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez jezdnię oraz niezachowanie przez kierujących pojazdami należytej ostrożności w rejonie „zebr".

Autor: asp. szt. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony