Wiadomości

Nietrzeźwy weekend kierowców

Data publikacji 17.10.2022

Zatrzymania kierowców wsiadających za przysłowiowe „kółko” po wypiciu wcześniej alkoholu pokazują, że w dalszym ciągu świadomość kierowców, w kwestii możliwych skutków tak nierozważnego zachowania, jest mała. Odzwierciedleniem tego są weekendowe zatrzymania na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów prawa to podstawowe zadania policjantów głównie ruchu drogowego, ale nie tylko. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kontrolując m. in. prędkość z jaką kierowcy jadą czy ich stan trzeźwości eliminując tym samym osoby, które stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie inaczej było podczas minionego weekendu kiedy policjanci zatrzymali łącznie osiemnastu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców samochodów, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. Przytoczymy tylko te najbardziej rażące.

W piątkowy (14.10.2022) wieczór, około 21:15, patrol bydgoskiej „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Stan kierowcy poruszającego się ulicą Kościuszki w Bydgoszczy daleko odbiegał od pożądanego za kierownicą. Przeprowadzone badanie wykazało, że 34-latek prowadził auto mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Tego samego wieczoru, około 21:00, swoim niechlubnym wyczynem „pochwalić” się może rowerzysta jadący przez Kusowo w gminie Koronowo. 30-latek jechał rowerem mając 3,48 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez dzielnicowego z koronowskiego komisariatu.

Następnego dnia (15.10.2022) około 15:15 w ręce policjantów ruchu drogowego z bydgoskiej komendy wpadł kierujący autem marki Chrysler. Okazało się, że 44-latek jadący ulicą Fordońską miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

To tylko trzy przypadki, gdzie kierowcy w porę zostali wyeliminowani z ruchu przez policjantów, a tym samym nie doprowadzili do zdarzenia drogowego.

Łącznie w trakcie minionego weekendu bydgoscy policjanci wyeliminowali z dróg naszego powiatu 18 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pomimo wcześniej wypitego alkoholu: 8 kierujących samochodami, 8 rowerzystów oraz 2 użytkowników hulajnóg. Wszyscy oni poniosą konsekwencje swojego postępowania.

Bydgoscy policjanci z całą stanowczością reagują na wszystkie przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Konsekwentnie „rozliczają” wszystkie osoby, które jadą niezgodnie z obowiązującymi przepisami czy będąc pod wpływem alkoholu czy innego środka działającego podobnie.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony