Wiadomości

Recydywa drogowa w kilka godzin

Data publikacji 17.10.2022

Funkcjonariusze wąbrzeskiej „drogówki" zatrzymali do kontroli 37-letniego mieszkańca Wąbrzeźna, który w odstępie kilku godzin po raz drugi przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Za pierwszym razem mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 000 zł, za drugim razem, już z racji recydywy, zapłacił 4 000 zł! Warto?!

W niedzielę (16.10.22) policjanci ruchu drogowego wąbrzeskiej komendy kontrolowali prędkość pojazdów w obszarze zabudowanym na obwodnicy miasta. Około 11:30 policjanci zmierzyli prędkość audi jadącego w ich kierunku. Mimo ograniczenia do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 117 km/h! Mężczyzna stracił prawo jazdy i ukarany został mandatem w kwocie 2 000 zł.

Tego samego dnia, kilka godzin później, kolejny z patroli „drogówki" kontrolował prędkość samochodów w Pływaczewie. Mundurowi zobaczyli pędzące przez centrum miejscowości audi. Laserowy miernik prędkości wskazał wynik 118 km/h! Zatrzymany do kontroli mężczyzna zamiast prawa jazdy wręczył policjantom pokwitowanie za dokument, który zatrzymano mu kilka godzin wcześniej. W związku z wprowadzonymi z dniem 17 września 2022 r. przepisami o tzw. recydywie, mieszkaniec Wąbrzeźna, ukarany został kolejnym mandatem, jednakże tym razem już w kwocie 4 000 zł.

Autor: asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony