Wiadomości

Złodziejskie wyprawy przerwane przez nakielskich kryminalnych

Data publikacji 18.10.2022

Za kradzież złomu i włamanie do mieszkania odpowiedzą nakielanie zatrzymani wczoraj przez kryminalnych z miejscowej komendy powiatowej. Obaj już usłyszeli zarzuty, a z racji tego, że są recydywistami grozi im nawet 15 lat więzienia.

O tym, że ktoś włamał się do jednego z mieszkań na terenie Nakła, skąd ukradł portfel z pieniędzmi i różne przedmioty, nakielscy policjanci zostali powiadomieni wczoraj (17.10.22). Mundurowi szybko wytypowali, kto może stać za włamaniem. Przypuszczenia śledczych potwierdził świadek, który widział w okolicy, gdzie doszło do włamania ustalonych mężczyzn.

Długo nie trwało i kryminalni zatrzymali 39-latka i jego 52-letniego kompana.  

Śledczy wnikliwie przeanalizowali zdarzenia kryminalne zgłoszone w ostatnim czasie i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że zatrzymani mają też na sumieniu kradzież rusztowań oraz złomu o wartości prawie 3 000 złotych. Do przestępstwa tego doszło również w Nakle, kilka dni wcześniej.

Za kradzież złomu i włamanie do mieszkania podejrzani usłyszeli zarzuty, a decyzję w ich sprawie podejmie sąd. Z racji tego, że obaj są recydywistami, grozi im nawet 15 lat więzienia. 

Autor: kom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony