Wiadomości

Gmina Gniewkowo zakupiła sprzęt dla policji

Burmistrz Gniewkowa Pan Adam Straszyński przekazał zakupiony sprzęt na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karola Konopackiego. Waga do narkotyków usprawni policjantom działania ukierunkowane na zwalczanie tego procederu.

Samorządy powiatu inowrocławskiego systematycznie i w różny sposób wspierają miejscową policję poprzez dofinansowanie na przykład do zakupu paliwa, radiowozów, czy innego sprzętu. Ty razem Gmina Gniewkowo zakupiła specjalistyczną wagę do narkotyków, która będzie wykorzystywana przez gniewkowskich policjantów.

Sprzęt przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karolowi Konopackiemu Burmistrz Gniewkowa Pan Adam Starszyński. Następnie trafił on do Komendanta Komisariatu Policji w Gniewkowie asp. szt. Tomasza Szczesiaka, który podziękował jednocześnie Burmistrzowi za wsparcie w tym zakresie.

Zakupiona przez Gminę waga laboratoryjna jest precyzyjna i funkcjonalna. Pozwala poznać masę niewielkich przedmiotów z tak ważną dla policji dokładnością, gdy mowa na przykład o narkotykach. Zawiera ona szklaną osłonę przeciwpodmuchową chroniącą delikatne, sypkie artykuły. Ma też czytelny cyfrowy wyświetlacz.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony