Wiadomości

Plantacja marihuany zlikwidowana przez kryminalnych z Wąbrzeźna

Data publikacji 21.10.2022

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Wąbrzeźna zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Ryńsk, który na swojej posesji uprawiał konopie. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili znaczne ich ilości. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (17.10.22), kiedy wąbrzescy policjanci wydziału kryminalnego zapukali do drzwi jednego z domów nieopodal Wąbrzeźna. Mieszkający tam mężczyzna był bardzo zdziwiony wizytą funkcjonariuszy, jednocześnie był wyraźnie zdenerwowany. Policjanci przeszukali całą jego posesję i znaleźli liczne krzewy konopi w różnym stadium wzrostu, część w trakcie suszenia oraz przygotowany już susz. Wstępne badania narkotesterem jednoznacznie wskazały, że jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 4,6 kg narkotyków.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już prokuratorskie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film 154-326472.mp4

Pobierz plik 154-326472.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.7 MB)

Powrót na górę strony