Wiadomości

Policjanci z Błonia przeprowadzili działania „Trzeźwy kierujący”

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz- Błonie skontrolowali dzisiaj 556 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonych działań „Trzeźwy Poranek”. Kierujący motorowerem jechał w stanie nietrzeźwości, a do tego z czynnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dzisiaj (24.10.2022) dzielnicowi z bydgoskiego Błonia przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy Poranek”. Działania te miały na celu wyeliminowanie z ruchu osób, które będąc pod wpływem alkoholu siadają za kierownicą pojazdów i tym samym stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze na ulicach osiedli dokonywali kontroli trzeźwości kierujących wykorzystując do tego nowoczesne urządzenie Alco- Blow.

W trakcie działań policjanci skontrolowali łącznie 556 kierujących. Niestety jeden z kierujących motorowerem jechał w stanie nietrzeźwości mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma czynny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Ponadto w stosunku do 30 innych kierujących policjanci zastosowali pouczenie. Zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny za brak aktualnego przeglądu.
 

Autor: kom. Łukasz Gładkowski/ KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony