Wiadomości

Policjanci świeckiej „patrolówki”, wracając ze służby, zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 25.10.2022

Dwaj policjanci ze Świecia, wracając po służbie do domu, ujęli poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec miasta ukrywał się przed organami ścigania w związku z wydanym przez świecki sąd nakazem doprowadzenia go do zakładu karnego. 39-latek trafił już za kraty, gdzie spędzi najbliższych kilka miesięcy.

To, że policjantem nie jest się tylko w godzinach służby, udowodnili dwaj mundurowi z wydziału prewencji komendy w Świeciu, którzy na co dzień pracują w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Od początku roku w ich ręce wpadło już kilkunastu poszukiwanych, ukrywających się przed organami ścigania.

Policjanci, po zakończonej służbie, zmierzali do domu, kiedy na jednej z ulic zauważyli znanego służbowo 39-latka. Funkcjonariusze byli pewni, że za mężczyzną prowadzone są poszukiwania w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, jaki wydał miejscowy sąd.

Policjanci ujęli mężczyznę i na miejsce wezwali umundurowanych kolegów. Ci zweryfikowali personalia przekazanego im 39-latka w policyjnej bazie, potwierdzając fakt prowadzonych za nim poszukiwań. Zatrzymany trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę nałożoną na niego przez sąd.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony