Wiadomości

Ćwiczenia służb ratunkowych w bazie LPR w Żołędowie

Data publikacji 26.10.2022

Wczoraj (25.10.2022) w Bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy brali udział w ćwiczeniu mającym na celu sprawdzenie i utrwalenie działań ratunkowych służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą mieć miejsce podczas codziennej operacyjnej działalności lotniska.

Scenariusz ćwiczenia przewidywał udzielenie pomocy oraz zabezpieczenie terenu podczas nagłej utraty mocy w trakcie operacji lądowania śmigłowca podczas lotu szkolnego w momencie przyziemienia w wyniku czego doszło do zadymienia w kabinie oraz lekkich obrażeń u trzyosobowej załogi.

Dyżurny bydgoskiej komendy skierował na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który zabezpieczał rejon skrzyżowania drogi nr 5 z drogą nr 244 oraz patrol prewencyjny, celem zabezpieczenia terenu przyległego do lotniska na drodze dojazdowej. Nadzór nad prawidłowością przeprowadzenia ćwiczenia oraz koordynację działań bydgoskich policjantów sprawowali funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KMP w Bydgoszczy.

Wspólne działania służb niewątpliwie dobrze wpłynęły na doskonalenie koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia osób.

Autor: asp. szt. Ryszard Nierebiński/Wydział Sztab Policji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Patrol policji zabezpieczający miejsce działań.
  • Budynek Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
  • Wozy bojowe Straży Pożarnej na terenie bazy LPR.
  • Strażacy i ratownicy medyczni przy śmigłowcu. Strażacy leją wodę
  • Służby przy śmigłowcu.
  • Strażacy niosą na noszach osobę. Obok idą ratownicy.
Powrót na górę strony