Wiadomości

Sprawcy rozboju zatrzymani i aresztowani

Data publikacji 27.10.2022

W miniony weekend do dyżurnego policji w Wąbrzeźnie wpłynęło zgłoszenie o rozboju na 19-letnim mieszkańcu miasta. Już po niespełna godzinie policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Dwaj z nich, decyzją sądu, trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło blisko tydzień temu, piątek (21.10.22) tuż przed północą. Jak wynika z relacji zgłaszającego 19-latka i późniejszych ustaleń policjantów mężczyzna wracał rowerem do domu, kiedy będąc w miejscowości Małe Radowiska jego drogę zajechał osobowy volkswagen. Kierowca auta podjechał na tyle blisko cyklisty, że uderzył w niego lusterkiem samochodu, doprowadzając do upadku. Przestraszony mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak z vw wybiegło trzech mężczyzn, którzy dogonili go i przewrócili na ziemię. Dwóch napastników zaczęło kopać rowerzystę po całym ciele, a trzeci nagrywał całą sytuację telefonem. Agresorzy zabrali zaatakowanemu chłopakowi kurtkę, zegarek i klucze, po czym natychmiast odjechali z miejsca. Pokrzywdzony poinformował o zdarzeniu swoich rodziców oraz Policję.

Do działania natychmiast włączyło się kilka patroli zarówno wydziału kryminalnego, jak i patrolowo-interwencyjnego. Już po kilkudziesięciu minutach, funkcjonariusze odnaleźli auto opisane przez napadniętego 19-latka, w którym siedziało dwóch napastników - obaj mieszkańcy gminy Ryńsk (19 i 16l.). Podjęte przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły na bardzo szybkie zatrzymanie pozostałej dwójki (21 i 19l.). Ci ukryli się w pomieszczeniu gospodarczym we wsi nieopodal Wąbrzeźna.

Wszyscy zostali przewiezieni do komendy i przesłuchani. Dwaj z nich, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą oni za rozbój, za który grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe 3 miesiące.

Pozostali kierowca vw i 16-letnim pasażer, po złożeniu wyjaśnień, zostali zwolnieni. Starszy z nich odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi mu wysoka grzywna i nawet 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Autor: asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony