Wiadomości

Rozstrzygnięcie konkursu na spot profilaktyczny „Bądź fair-nie hejtuj”

We wtorek (25.10.2022) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na spot profilaktyczny „Bądź fair-nie hejtuj”. Podczas oficjalnej części wyłoniono laureatów konkursu, ale również poznano wielu młodych artystów, którzy uatrakcyjnili występami ten dzień.

Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży zasad równego traktowania się bez hejtu i mowy nienawiści oraz zwiększenie świadomości jak dużym problemem w ówczesnych czasach jest hejt.

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zorganizowała konkurs wspólnie z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Biurem Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP, Narodowym Funduszem Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy, Firmą Fokus Chem oraz Kinem Helios w Bydgoszczy.

W konkursie wzięło udział 17 drużyn, które zaprezentowały swoje prace. Komisja jury oceniała zgodność z tematem, inwencję twórczą oraz realizację pomysłu.

Oficjalną galę wręczenia nagród otworzył występ młodego perkusisty Damiana Czaplewskiego, który swoim show skradł serca przybyłych gości. Następnie przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Witold Markiewicz, który podkreślił jak trudnym problemem jest ówczesny hejt. Po przemówieniu Komendanta w tematykę konkursu przeniosła zgromadzonych Pani Maja Bartoszewska z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy, teatr Studio Warsztat prowadzony przez Panią Małgorzatę Chojnowską-Wiśniewską, we fragmencie prozy „Dziewczyna jak inne” - Joan Mcload.

Po prozie wystąpił młody, dynamiczny, pełen energii zespól taneczny ze szkoły tańca Dance Crew prowadzony przez Panią Małgorzatę Kosicką, który swoim tańcem ożywił publiczność. W tak pozytywnym nastroju przeszliśmy do ogłoszenia laureatów wyróżnień w konkursie. Przed ogłoszeniem zwycięskich drużyn, czas umilił nam występ wspaniałego duetu uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy – Stanisława Andryszaka oraz Jakuba Haliniaka. Młodzi uczniowie podczas swojego występu nie tylko ukazali nam swój talent wokalny, ale również przepiękną grę na skrzypcach co bardzo wzruszyło publiczność. Ogłoszenie pierwszego miejsca w konkursie poprzedził wspaniały występ Pani Patrycji Mleczek w utworze „Hejt” skomponowanym specjalnie na galę (słowa i muzyka Zuza Wiśniewska, aranżacja Grzegorz Wiśniewski) z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy z teatru Studio Warsztat prowadzonego przez Panią Małgorzatę Chojnowską-Wiśniewską. 

Laureaci Konkursu :

I MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „4 Pory Roku” w Cielu

- Lena Tomaszczyk

- Maja Zielińska

- Amelia Chodera

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 32 im. Floriana Kaji w Bydgoszczy

- Wiktor Lubiński

- Gracjan Chmiel

- Wiktor Behrendt

III MIEJSCE EX aequo :

- Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L.Braille’a w Bydgoszczy

- Natalia Majewska

- Vanessa Stalkowska

- Anastassia Shchukina

oraz

- Zespół Szkół nr 29 Szkoła Podstawowa nr 13 w Bydgoszczy

- Julia Kociemska

- Oscar Pacholski

- Oliwia Cybulska

I WYRÓŻNIENIE : Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy

- Zuzanna Serafin

- Stanisława Siewkowska

II WYRÓŻNIENIE : Szkoła Podstawowa nr 30 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy

-Oleksandra Leonidowa

- Klaudia Rzeźnikowska

- Natalia Bobrowska

Autor: Beata Rogawska-Schmidt/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony