Wiadomości

Policjanci przedstawili zarzuty za włamania i kradzieże

Data publikacji 28.10.2022

Kryminalni z komisariatu w Dobrzejewicac, pow. toruński, zatrzymali 28-latka, który ma na koncie włamania i kradzieże. Mężczyzna usłyszał w sumie 5 zarzutów. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 28-latkowi grozi teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, zatrzymali 28-latka podejrzanego o włamania i kradzieże. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że to właśnie ten mężczyzna z garażu w Brzozówce ukradł elektronarzędzia. Kolejne przestępstwa popełniał w Obrowie. Tam z terenu budowy ukradł paliwo ze zbiornika koparki oraz agregat prądotwórczy, z pasażu handlowego natomiast automat vendingowy do sprzedaży zabawek, podobnie na myjni samochodowej, gdzie jego łupem padła kasetka z pieniędzmi, włamał się także do domu jednorodzinnego skąd wyniósł elektronarzędzia a z terenu przyległego do budynku pompę ciepła (niepodłączoną, przygotowaną do instalacji).

Swą przestępczą działalność sprawca prowadził od połowy sierpnia tego roku. W sumie straty wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione sprzęty. 28-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.   

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony