Wiadomości

Wpadł z narkotykami podczas wieczornego spaceru

Data publikacji 28.10.2022

Policjanci z „patrolówki" kolejny raz udowodnili, że ich policyjny instynkt nie zawodzi. Podczas patrolu ulicami miasta, zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać, więc podjęli interwencję. Podczas policyjnej kontroli ujawnili przy nim znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, grozi mu do 10-ciu lat więzienia.

W miniony wtorek (25.10.22) wieczorem policjanci z patrolówki, jadąc jedną z ulic w Rypinie, zauważyli mężczyznę, który na ich widok nagle pospiesznie skierował się w boczną ulicę usiłując ich „zgubić”, a następnie próbował ukryć się między garażami.  

Policjanci nabrali podejrzeń co do mężczyzny i postanowili go skontrolować. W między czasie mężczyzna wyrzucił swój plecak, co nie uszło uwadze funkcjonariuszy. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili zawartość plecaka.

To, co tam znaleźli, wytłumaczyło jego nerwowe zachowanie. W plecaku były bowiem dwa worki z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że to marihuana w ilości prawie 200 gramów. Ich właścicielem był 19-letni mieszkaniec Rypina. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Następnego dnia (26.10.22) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu do 10-ciu lat więzienia. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz czeka go sprawa karna w sądzie.

Autor: asp. sztab. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Marihuana na dłoni w rękawiczce
  • Ktoś wyjmuje dłonią w rękawiczce marihuanę z worka, obok leży drugi worek
  • Dwa woreczki marihuany leżą na stole
Powrót na górę strony