Wiadomości

Kradzionym autem uciekał policji

Nakielscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 40-latek uciekał drogą krajową nr 10, popełniając szereg wykroczeń. W Solcu Kujawskim funkcjonariusz nakielskiej drogówki wykorzystał broń, oddając strzały w opony uciekającego pojazdu, dzięki czemu skutecznie go unieruchomił. Kierujący został zatrzymany.

W minioną środę (26.10.22 r.) około godz. 19:30 policjanci ruchu drogowego z Nakła, na drodze krajowej nr 10, w Sadkach postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jeepa. Na widok mundurowych kierujący gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomimo tego mężczyzna nie zamierzał się zatrzymać. Jadąc drogą krajową nr 10 kierowca popełnił szereg wykroczeń, m.in.   niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, wielokrotnie przekraczał również prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h .

Pościg zakończył się na wysokości Solca Kujawskiego, gdzie kierowca jeepa zwolnił, jadąc za pojazdem ciężarowym. Wtedy policjant zdecydował o wykorzystaniu broni i strzelił dwukrotnie w koło samochodu, jak się okazuje skutecznie. Samochód został całkowicie unieruchomiony, a policjanci zatrzymali kierującego nim 40-letniego mieszkańca Szczecina.

Jak się okazało 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo, podczas wykonywania kontroli przewożonego bagażu oraz kontroli osobistej, mundurowi znaleźli u kierowcy woreczek strunowy z zawartością narkotyków. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Nakle.

W trakcie prowadzonych czynności nakielscy kryminalni ustalili, iż jeep, którym uciekał 40-latek został skradziony na terenie Niemiec.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz posiadanie narkotyków. Może mu za to grozić kara do 8 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

W miniony piątek (28.10.22 r.) nakielski sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi tymczasowo za kratami.

 

 

Autor: asp. Zofia Wrzeszcz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony