Wiadomości

Tata małej Zosi chorej na SMA z wizytą w grudziądzkiej komendzie policji

Data publikacji 31.10.2022

Dzisiaj (31.10) w ramach II Edycji akcji "Pieszo po zdrowie", policjantów z Grudziądza odwiedzili bliscy małej Zosi Szcześniewskiej, chorej na SMA. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy wspomogli finansowo Zosię w drodze do zatrzymania rozwoju choroby. Cena potrzebnego leku to blisko 9 milionów złotych.

Tata Zosi, PanTomasz Szcześniewski wraz z dziadkiem Panem Jackiem oraz przyjacielem rodziny Panem Karolem Zdrojewskim odwiedzili komendę policji w Grudziądzu w ramach akcji "Pieszo po zdrowie - Edycja II". Pierwsza edycja tej akcji odbyła się latem tego roku pod hasłem "Pieszo po zdrowie od Zakopanego aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA". Cel jaki przyświecał obydwu akcjom to przybliżenie zagadnienia jakim jest choroba SMA i zgromadzenie środków na kosztowny zakup tego leku w ramach prowadzonej zbiórki charytatywnej.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że lek, który pozwoli zatrzymać rozwój choroby i dać dziewczynce szansę na normalne życie jest refundowany, jednak bliscy Zosi nadal zbierają pieniądze na jego zakup, gdyż dziewczynka nie spełnia kryteriów koniecznych, by otrzymać lek bezpłatnie.
Pana Tomasz Szcześniewski podziękował za dotychczasową pomoc jaką obdarzono Zosię, jednak prosił o dalsze wsparcie, gdyż czasu dla Zosi jest coraz mniej.

Komendant Miejski Policji w Grudziądzu, insp. Tomasz Lubiejewski w imieniu grudziądzkich policjantów przekazał na ręce Pana Tomasza Szcześniewskiego maskotkę policyjną w celu wystawienia jej na jedną z aukcji, jakie przeprowadzają bliscy Zosi. Pieniądze z takich aukcji także zasilają konto zbiórki.

Do zakupu leku brakuje blisko 4 milionów złotych, a podać można go wyłącznie dziecku, które waży mniej niż 13,5 kg. Zosia ma coraz mniej czasu, ale jej bliscy zapowiadają, że nie poddadzą się w swoich działaniach i zrobią wszystko, by zgromadzić środki, które pozwolą Zosi stanąć na nogi.

Poniżej podajemy link do oficjalnej zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/dla-zosi

 

 

Autor: mł. asp. Iwona Czarnecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjant przekazuje datek.
  • Policjantka przekazuje datek.
  • Spotkanie policjantów w sali.
  • Szef policji przekazuje podarunek.
  • Goście w komendzie.
  • Gadżety na licytacje.
    #
Powrót na górę strony