Wiadomości

Sprawcy usiłowania rozboju w rękach policjantów

Data publikacji 08.11.2022

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafiło dwóch mieszkańców powiatu grudziądzkiego, którzy usiłowali dokonać rozboju w placówce poczty w Jabłonowie Pomorskim. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w niespełna godzinę po przestępstwie. Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Wczoraj (7.11.22), około 15.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o napadzie na pocztę w Jabłonowie Pomorskim. Z relacji telefonującego wynikało, że do placówki weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i z pistoletu hukowego oddało dwa strzały. Spłoszeni napastnicy uciekli w kierunku dworca kolejowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcy usiłowania rozboju wsiedli do pociągu, a kiedy ten ruszył, wyskoczyli z niego.

W wyniku penetracji terenu, w niespełna godzinę po przestępstwie, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Grudziądza. Mężczyźni w wieku 36 i 24 lata trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, którymi sprawcy posłużyli się w trakcie napadu. Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci prowadzą jednego z rozbójników
  • Policjant zakuwa w kajdanki drugiego rozbójnika
  • Rozbójnik stoi w drzwiach aresztu, za nim policjanci
Powrót na górę strony