Wiadomości

Usiłował okraść pocztę

Data publikacji 08.11.2022

Pięć lat pozbawienia wolności grozi zarówno za kradzież, jak i za próbę tego przestępstwa. Właśnie za usiłowanie odpowie zatrzymany przez pakoskich policjantów 65-latek. Mężczyzna zamierzał wynieść z poczty różnego rodzaju artykuły co udaremnili mu pracownicy placówki. Resztą zajęli się funkcjonariusze.

Wczoraj (7.11.22) do jednego z budynków pocztowych na terenie Inowrocławia wszedł mężczyzna. Nagle zaczął pakować do torby artykuły biurowe, zabawki, magnesy i gry planszowe. Z tak wypełnioną torbą oraz kieszeniami chciał opuścić placówkę. Na sytuację zareagowali pracownicy poczty i odebrali mu skradzione mienie oraz wezwali policję. Mężczyzna ratował się ucieczką.

Patrol, który interweniował, ustalił co dokładnie zaszło. Wśród odebranych mężczyźnie rzeczy został znaleziony portfel. Jak się wkrótce okazało, był on własnością złodzieja, a znajdujące się w nim dokumenty zawierały jego zdjęcie. Tym sposobem policjanci bardzo szybko ustalili, że mają do czynienia z mieszkańcem Pakości.

Do działań włączyli się zatem miejscowi policjanci. Ci, na jednej z ulic, zauważyli mężczyznę, którego zatrzymali. 65-letni pakościanin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rzeczy wartości ponad 2 700 zł. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony