Wiadomości

Kolejne narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 26-letni bydgoszczanin, którego zatrzymali śródmiejscy kryminalni. Mężczyzna miał ukrytą w budynku gospodarczym amfetaminę, a także haszysz oraz kryształki MDMA. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Wynikało z nich, że mieszkaniec tej dzielnicy ma związek z przestępczością narkotykową.

By to sprawdzić pojechali do jego miejsca zamieszkania. Po przedstawieniu powodu wizyty kryminalni przystąpili do przeszukania zajmowanego przez niego lokalu, a następnie przynależnych do mieszkania pomieszczeń gospodarczych. W efekty nie musieli długo czekać.

W jednym z budynków gospodarczych policjanci ujawnili worek strunowy z białym proszkiem, drugi z brunatną substancją oraz trzeci z kryształami. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że to niemal 130 gramów amfetaminy, 24 gramy haszyszu oraz 13 substancji MDMA będącej pochodną amfetaminy. Zabezpieczone środki trafiły do laboratorium kryminalistycznego, a ich właściciel do policyjnego aresztu.

Finalnie 26-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator po przesłuchaniu bydgoszczanina zastosował wobec niego policyjny dozór.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony