Wiadomości

Podejrzani o kłusownictwo zatrzymani

Policjanci z Topólki, pow. radziejowski oraz strażnicy rybaccy z Kruszwicy, pow. inowrocławski zatrzymali mężczyzn podejrzanych o nielegalny połów ryb. Kłusownicy już stracili akcesoria, które posłużyły im do tego przestępczego procederu, a wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Informację o tym, że w Wincentowie na Jeziorze Głuszyńskim w powiecie radziejowskim grasują kłusownicy, wpłynęła do policjantów w sobotę (12.11.22) około 7:30. Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej w Kruszwicy, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby za pomocą sieci. Podejrzani o kłusownictwo, 63 i 67-letni mieszkańcy woj. łódzkiego zostali zatrzymani.

Policjanci i strażnicy wyciągnęli z wody dwa wontony z rybami, służące do przestępczego procederu. W trakcie przeszukania działki rekreacyjnej, na której przebywał starszy z zatrzymanych, ujawniono kolejne trzy sieci rybackie. Zabezpieczony sprzęt, trafił do policyjnego magazynu.

Zatrzymani usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia jej do lat dwóch.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film Klusownicy_Wincentowo_2022.mp4

Pobierz plik Klusownicy_Wincentowo_2022.mp4 (format mp4 - rozmiar 11.51 MB)

Powrót na górę strony