Wiadomości

Amatorzy kawy usłyszeli zarzuty

Data publikacji 17.11.2022

Z karą więzienia muszą liczyć się czterej włocławianie, którzy ukradli z marketu kilkadziesiąt opakowań kawy. Po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie, mundurowi sprawdzili teren osiedla i zatrzymali złodziei. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

W miniony wtorek (15.11.22) około 12.20 mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do jakiej doszło w markecie na os. Kazimierza Wielkiego. Wynikało z niego, że  kilka minut przed południem do sklepu weszło czterech mężczyzn, którzy następnie wynieśli stamtąd kartony z opakowaniami kawy, nie płacąc za nie.

Mundurowi ustalili rysopisy złodziei, a następnie opatrolowali osiedle w ich poszukiwaniu. W wyniku tego wszyscy czterej sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Następnego dnia (16.11.22) 55 i 43-latek oraz dwaj 39-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży kilkudziesięciu opakowań kawy o wartości ponad 1 200 zł. Trzej z nich (55, 43 i 39l.) odpowiedzą również za przestępstwo, którego dopuścili się dzień wcześniej (14.11.22). Wówczas, w godzinach wieczornych, ukradli z tego samego sklepu kawę o wartości ponad 500 zł.

Za przestępstwo, o które są podejrzani kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, jednak 43-latkowi grozi nawet do 7 i pół roku więzienia, gdyż działał w tzw. recydywie.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony