Zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zdominowało bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Warto znać działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by sygnalizować Policji o tym, co nie jest akceptowane społecznie. W tym roku w powiecie inowrocławskim za pomocą tej aplikacji napłynęło dotychczas najwięcej zgłoszeń z zakresu poprawy w ruchu drogowym.
Od stycznia do października inowrocławscy policjanci odczytali z Mapy 1 437 sygnałów. Po sprawdzeniu i weryfikacji przez patrole, potwierdzonych zostało 627, z których to 594 zostały wyeliminowane, co daje blisko 95 %.
Najczęściej sygnalizowane policji zgłoszenia dotyczyły ruchu drogowego to łącznie 880 sygnałów, co stanowi ponad 60 % wszystkich zgłoszeń:
· nieprawidłowe parkowanie - 342,
· niewłaściwa infrastruktura drogowa - 234,
· przekraczanie dozwolonej prędkości – 272,
· zła organizacja ruchu – 42.
Pozostałe zgłoszenia to:
· spożywanie alkoholu – 220,
· używanie środków odurzających – 28,
· grupowanie się małoletnich – 35.
KMZB jest policyjnym narzędziem do eliminowania negatywnych zachowań i problemów uciążliwych społecznie. Zaznaczenie danego zagrożenia wywołuje odpowiednią reakcję policji. Skutkuje to kontrolami patroli określonego miejsca i spowodowanie usunięcia zagrożenia. Wymiana informacji o różnego rodzaju problemach między mieszkańcami, a policją jest bardzo istotna i przynosi wymierne efekty.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska