Wiadomości

Podsumowanie Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

20 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Idea została zapoczątkowana w 1995 roku przez angielską organizację Road Peace. W 2005 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

Policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego aktywnie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jednym z jego elementów było uczestnictwo we mszach świętych, podczas których został odczytany list do parafian nawołujący do zachowania ostrożnych zachowań i rozwagi na drogach.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mundurowi rozdawali  elementy odblaskowe, a także przypominali, że coraz szybciej zapada zmrok i częściej będziemy poruszać się po drogach przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Podczas kontroli drogowych, kierującym wręczano ulotki profilaktyczne oraz uświadamiano o zagrożeniach wynikających z niewłaściwych zachowań. Do akcji przyłączyły się lokalne media, które wsparły policjantów w tak ważnym dniu.

Pamiętajmy! Szanujmy swoje życie i życie innych to przecież najcenniejszy dar.
 

Podsumowanie działań w KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Podsumowanie działań w KPP w Tucholi

Podsumowanie działań w KPP w Nakle nad Notecią

Podsumowanie działań w KMP we Włocławku

Podsumowanie działań w KPP w Lipnie

Podsumowanie działań w KPP w Świeciu

Podsumowanie działań w KPP w

Podsumowanie działań w KPP w

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony