Wiadomości

Podczas SymPATycznej Olimpiady o cyberzagrożeniach

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą w ramach SymPATycznej Olimpiady, która odbyła się w miniony weekend, w jednej z barcińskich podstawówek. Funkcjonariusze omówili zagrożenia, jakie płyną z nieostrożnego poruszania w sieci oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Na zaproszenie Zespołu Szkół w Barcinie w sobotę (19.11.22) policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk oraz funkcjonariusz z barcińskiego komisariatu asp. Łukasz Orczyk, wzięli udział w SymPATycznej Olimpiadzie. Celem tej imprezy było propagowanie życia bezpiecznego, bez nałogów i przemocy.

Zadaniem policjantów było zwrócenie uwagi na zagrożenia, pojawiające się w Internecie, a które mogą być niebezpieczne dla ludzi młodych. Omówiono zasady, którymi powinni kierować się podczas publikacji różnych treści, które dotyczą ich samych, ale też innych osób.  Młodzież dowiedziała się jak chronić swoje dane, jak bronić i reagować na cyberprzemoc, hejt czy mowę nienawiści. 

Policjanci omówili, jakie konsekwencje ponosi nieletni za popełnione czyny karalne i jakie są procedury w przypadku ujawnienia nieletniego przejawiającego symptomy demoralizacji.

Autor: mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk 
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Uczniowie i policjantka podczas zajęć.
  • Uczestnicy podczas zajęć.
  • uczestnicy w trakcie pogadanki w klasie szkolnej
Powrót na górę strony