Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 22.11.2022

Wraz ze spadkiem temperatury, policjanci sprawdzają wszystkie te miejsca, w których mogą spodziewać się bezdomnych. Zwracajmy uwagę na problemy tych osób, a w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu zgłośmy to odpowiednim służbom.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które z równych przyczyn mogą być narażone są na wychłodzenie.

Policjanci podczas codziennej służby kontrolują, miejsca gromadzenia się bezdomnych, którym oferowana jest pomoc. Informowani są o możliwości przewiezienie do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść posiłek i przebywać w godnych warunkach. Niestety, wielokrotnie policjanci słyszą odmowę. Pobyt w ośrodku dla osób bezdomnych wiąż się z zakazem spożywania, jak również znajdowania się pod wpływem alkoholu.

Informacje przebywania osób bezdomnych można przekazywać również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia „Bezdomność”.

Przypominamy jednocześnie, że strona nie służy do zgłaszania pilnych interwencji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.  

Autor: mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk 
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • policjanci wchodzą do pustostanu
  • policjanci w pustostanie
  • policjanci kontrolują zdewastowane pomieszczenie
  • policjanci podczas kontroli miejsca przebywania bezdomnych
Powrót na górę strony