Wiadomości

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali agresora

Data publikacji 23.11.2022

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który zaatakował interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zostali poproszeni o pomoc przez mieszkankę powiatu, ponieważ mężczyzna uszkodził jej samochód. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, ten całą agresję skierował wobec nich, dlatego usłyszał w sumie 3 zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (20.11.22). Dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki powiatu o uszkodzeniu jej pojazdu. Przybyli na miejsce mundurowi zastali znanego z wcześniejszych interwencji 33-latka. Jak się okazało, mężczyzna powybijał wszystkie szyby w pojeździe zgłaszającej oraz groził jej. W momencie, gdy mundurowi wezwali go do zachowania zgodnego z prawem, ten stał się jeszcze bardziej agresywny. Zaatakował ich, a nawet usiłował poddusić jednego z nich policjantów.

Napastnik szybko został obezwładniony przez interweniujących mundurowych. Trafił do policyjnego aresztu, był trzeźwy.

Następnego dnia (21.11.22) mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. Odpowie teraz między innymi za uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.   

Wczoraj (22.11.22) policjanci doprowadzili go do Prokuratora Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu, który objął 33-latka policyjnym dozorem, ma zakaz opuszczania kraju i zobowiązał do poręczenia majątkowego.  

 

Autor: asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony