Wiadomości

Pijany kierowca z łapówką w tle

Data publikacji 24.11.2022

Interwencja inowrocławskich policjantów wobec kierującego fordem zakończyła się zatrzymaniem jego i pasażerki pojazdu. Mężczyzna odpowie za kierowanie po pijanemu. Kobieta zaś za próbę przekupienia patrolu, w zamian za wolność kolegi. Oboje usłyszeli zarzuty.

Sprawa dotyczy sytuacji, do której doszło w miniony wtorek (22.11.22) przed południem na terenie Inowrocławia. Policjanci otrzymali sygnał od mieszkańca, że zaparkowany na jednej z ulic ford blokuje wjazd do posesji. Ponadto w samochodzie siedzą mężczyzna i kobieta, a kierujący może być nietrzeźwy.

Dyżurny skierował tam patrol, który, gdy tylko dotarł na miejsce ustalił, że ford zdążył przejechać kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca, gdzie był zaparkowany. Od kierowcy policjanci wyczuli alkohol, a kontrola trzeźwości wykazała, że ma 2,76 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali zatem obligatoryjnie jego prawo jazdy.

Gdy patrol przystąpił do legitymowania kobiety, ta wyciągnęła z kieszeni 300 złotych i podając je policjantom powiedziała, że chce, by nie zatrzymywali jej kolegi. Próbując wręczyć łapówkę „patrolówce” chciała nakłonić mundurowych do odstąpienia od czynności.

Policjanci zatrzymali zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Trafili oni do policyjnego aresztu, gdzie oboje trzeźwieli.

Wczoraj (23.11.22) kryminalni doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. 58-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta (37l.) odpowie natomiast za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. W jej przypadku kara więzienia wzrasta do lat 10. Decyzją oskarżyciela, do czasu rozprawy, podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony