Wiadomości

Odzyskany rower wrócił do właścicielki

Data publikacji 25.11.2022

Golubsko-dobrzyńscy policjanci namierzyli i zatrzymali złodzieja roweru, który „zniknął" z jednej z ulic miasta. Funkcjonariusze odzyskali też jednoślad. Wprawdzie jego wartość wynosiła 490 złotych, więc mężczyzna odpowie za wykroczenie, ale kary nie uniknie.

Skierowaniem wniosku o ukaranie zakończyła się dla 41-latka sprawa kradzieży jednośladu. O zdarzeniu tym golubsko-dobrzyńscy policjanci dowiedzieli się 9 listopada, wtedy zgłaszający oświadczył, że pozostawił rower w stojaku bez zabezpieczenia. Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą ustalili, że jednoślad może się znajdować w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta. Przeczucie ich nie myliło. Rower trafił już do właściciela.

Przypominamy: nawet na przysłowiowy moment nie wolno pozostawiać roweru bez zabezpieczenia. Wystrzegajmy się pozostawiania ich na klatkach schodowych, bądź na balkonach. Zachowując kilka zasad możemy w dużym stopniu ograniczyć kradzież naszej własności:

- używaj zabezpieczeń technicznych: blokad, łańcuchów, linek, które skutecznie odstraszą złodzieja;

- drzwi garażu, piwnicy, pomieszczenia, gdzie przechowujesz rower zabezpiecz odpowiednio;

- wykonaj jego fotografię, to może ułatwić odzyskanie w przypadku kradzieży;

- przyjdź do mundurowych, a nadadzą indywidualny numer rejestracyjny, który będzie figurował w ewidencji policyjnej, złodziej widząc ten numer prawdopodobnie zniechęci się do jego kradzieży i będzie miał problem z jego zbyciem. Odzyskany po kradzieży - szybciej trafi do Ciebie.

Autor: asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony