Wiadomości

Oszukał w związku z zakupem węgla, teraz za to odpowie

Data publikacji 29.11.2022

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który oszukał mieszkanki powiatu w związku z zakupem węgla. Kobiety straciły blisko 3 000 złotych. Teraz nieuczciwy 51-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na początku października (12.10.22). Wtedy golubsko-dobrzyńscy policjanci otrzymali informacje od rodzeństwa o oszustwie przy zakupie węgla. Z relacji sióstr wynikało, że pod ich dom podjechała osoba oferująca sprzedaż opału po okazyjnej cenie. Po dokładnym sprawdzeniu węgla przez kupujące, nic nie wydawało się podejrzanego. Mieszkanki powiatu zapłaciły za towar, a sprzedający miał go zdjąć z auta i położyć nieopodal kotłowni. Gdy kobiety weszły na chwilkę do domu, handlowiec odjechał z pieniędzmi i węglem na samochodzie.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, na podstawie zebranych informacji, ustalili i zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Zgodnie z artykułem 286 § 1 Kodeksu karnego kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Autor: asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony