Wiadomości

Pies wytropił podpalacza już w kilka godzin po przestępstwie

Data publikacji 06.12.2022

Radziejowscy policjanci już kilka godzin od przestępstwa zatrzymali 21-latka. W jego ujęciu pomógł pies służbowy z Inowrocławia, który podjął trop i doprowadził do miejsca zamieszkania podejrzanego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5.12.22) w jednej z miejscowości w gminie Piotrków Kujawski, pow. radziejowski. Policjanci dostali informację, że doszło tam do podpalenia niezamieszkałej posesji. Właścicielka wyceniła straty na około 10 000 złotych.

Na miejsce ściągnięto przewodnika z psem tropiącym z Inowrocławia. Owczarek Roli podjął ślad i po kilkuset metrowym tropieniu, doprowadził do posesji, zamieszkałej przez 21-latka. 

Na miejscu podpalenia pracowali radziejowscy policjanci i biegły z dziedziny pożarnictwa. Zabezpieczyli ślady, które powiązali z mężczyzną mieszkającym tam, gdzie zaprowadził ich pies. 

21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia domu i jego wyposażenia poprzez podpalenie.

Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Podpalony opuszczony dom
  • Spalony strop
  • Spalone wnętrze
  • Przewodnik z psem, który podjął trop
Powrót na górę strony