Wiadomości

Spełniliśmy marzenia małego Policjanta

Data publikacji 06.12.2022

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy spełnili marzenie 5-letniego Natana. Wczorajszy poranek na pewno długo zostanie w pamięci naszego gościa oraz całej jego rodziny.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, kiedy to policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy zorganizowali w świątecznym czasie zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych fundacji „Mam Marzenie”. Jednym z nich był 5-letni Natan, który zmagał się z chorobą nowotworową. Dzięki inicjatywie możliwe było spełnienie jego marzeń. W zeszłym roku chłopiec otrzymał wymarzone prezenty oraz Certyfikat Małego Policjanta, dający mu „przepustkę" do przyjrzenia się z bliska codziennej służbie funkcjonariuszy Policji. Kilka tygodni temu mama chłopca poinformowała, że Natan zakończył leczenie i chciałby odwiedzić funkcjonariuszy.

To właśnie wczoraj (5.12.22) na naszego małego gościa, jego rodzeństwo i rodziców czekała moc atrakcji. Przywitał ich funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wraz z 6-letnim psem służbowym Bajem. Zwierzak wzbudził u dzieci wiele radości. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć policyjnych antyterrorystów, którzy dostarczyli dzieciom wiele wrażeń, a zaprezentowany sprzęt i umundurowanie wzbudziły ogrom emocji. Mały Natan otrzymał także naszywkę pododdziału.

Wizytę naszych gości uatrakcyjniła również maskotka kujawsko-pomorskiej Policji Polfinek.

Następnie funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy sprawił, że dzieci poczuły się prawdziwymi policjantami. Wyposażone w sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczeń imprez masowych tj. przyłbice, tarcze, ochraniacze zajęły miejsca funkcjonariuszy w oznakowanym furgonie. Spotkanie zakończyła wizyta na strzelnicy. By nasi goście poczuli świąteczny nastrój, cała rodzina otrzymała prezenty ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W przebiegu spotkania pomagali przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Największym podziękowaniem dla funkcjonariuszy za organizację spotkania były uśmiechy na twarzach naszych przemiłych gości.

Autor: kom. Paulina Malinowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony