Wiadomości

Dzięki odpowiedzialnej reakcji pijany kierowca dalej nie pojechał

Data publikacji 06.12.2022

Do obywatelskiego zatrzymania doszło na terenie gminy Dragacz (pow. świecki). Żołnierz pobliskiej jednostki wojskowej, widząc jadącego całą szerokością jezdni kierowcę, zajechał mu drogę, wyciągnął kluczyli ze stacyjki i powiadomił policjantów. Okazało się, że zatrzymany kierowca vw polo miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Wczoraj (5.12.22), ok 21.30 mieszkaniec Torunia, jadący przez powiat świecki, zauważył, że poruszający się przed nim kierowca vw polo jedzie całą szerokością jezdni. Nie zastanawiając się ani chwili, wykorzystał moment, kiedy kierowca zjechał na pobocze i zajechał mu drogę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki, by kierowca nie mógł odjechać. O całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. 19-letni mieszaniec Grudziądza miał 1,6 promila. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Niebawem 19-latek stanie przed sądem. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz kierowania nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji żołnierza pobliskiej jednostki wojskowej, jadącego właśnie na służbę, możliwe było natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby. Może właśnie dzięki jego interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony