Wiadomości

Świąteczny konwój w asyście policjantów

Data publikacji 07.12.2022

W ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem", organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbył się wczoraj niecodzienny przejazd Świętego Mikołaja ulicami Bydgoszczy, który zakończył się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. Tam, wraz ze swoimi przyjaciółmi Polfinem i Sercem Caritasu, Święty Mikołaj spotkał się z małymi pacjentami. Jak co roku te wyjątkowe odwiedziny sprawiły dzieciakom wiele radości.

Wczoraj (6.12.22) w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem", organizowanej po raz dwunasty przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowany został niecodzienny przejazd pojazdu ze Świętym Mikołajem.

Już po raz piąty, w asyście policyjnego radiowozu, świąteczny konwój wyjechał z siedziby Caritasu do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele: Polfin i Serce Caritasu zostali serdecznie przywitani przez personel szpitala, a następnie odwiedzili wszystkie dzieci hospitalizowane, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Te niecodzienne odwiedziny oraz świąteczne upominki rozdawane przez Świętego Mikołaja i jego przyjaciół wywołały na twarzach małych pacjentów, a także ich rodziców uśmiechy radości. I o to właśnie chodziło!!!

Autor: kom. Adam Kumkowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Film https://youtu.be/5qcJblWLmH4

Powrót na górę strony