Wiadomości

Włamywacze do piwnic zatrzymani

Data publikacji 15.12.2022

Grudziądzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamania do piwnic na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów. Teraz za włamania i kradzieże grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy miejskiej w Grudziądzu od pewnego czasu rozpracowywali sprawę włamań do piwnic. Najczęściej z piwnic ginął gromadzony tam opał, narzędzia budowlane i inne drobne przedmioty.

Na podstawie zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy funkcjonariusze ustalili, że tych włamań dokonywały te same osoby. Efektem prowadzonych w tej sprawie czynność było wytypowanie i zatrzymanie podejrzanych. Mężczyźni w wieku 26, 28 i 29 lat zostali zatrzymani przez grudziądzkich kryminalnych w miniony wtorek (13.12). Podczas zatrzymania funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy, między innymi sprzęt taterniczy o wartości blisko 9 tysięcy złotych. 

Teraz zatrzymani za włamania i kradzieże odpowiedzą przed sądem.  Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawieni a wolności.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • zabezpieczony sprzęt taterniczy
  • zabezpieczone elementy wyposażenia taterniczego, m. in. raki
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony