Wiadomości

Przed policjantami schował się pod kocem leżącym na łóżku

Zarzuty dotyczące dwóch włamań oraz kradzieży usłyszał 29-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Wyżyn, którzy zastali go w miejscu zamieszkania ukrytego pod kocem na łóżku. Grozi mu ponowny pobyt za kratami.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego kradzieży z włamaniem do baku paliwa w aucie marki Skoda zaparkowanym w podbydgoskiej miejscowości. Doszło do tego 11 grudnia 2022 roku. Sprawca uszkodził zbiornik i ukradł paliwo. Spowodował w ten sposób straty w wysokości ponad 700 złotych.

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn, którzy zajęli się sprawą wpadli na trop sprawcy. Okazał się nim znany policjantom z wcześniejszych przestępstw 29-latek z powiatu bydgoskiego.

Mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę (17.12.2022) w miejscu zamieszkania. Mężczyzna myśląc, że policjanci go nie znajdą schował się pod kocem leżącym na łóżku. 29-latek trafił do komisariatu na Wyżynach, gdzie następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Na tym jednak nie koniec. W toku prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna odpowiada również za inne przestępstwa.

Policjanci udowodnili mu włamanie do osobowego forda, podczas którego wybił szyby i ukradł videorejestrator powodując łączne straty w kwocie 500 złotych. Tego samego dnia jego łupem padły również alufelgi wraz z oponami warte 2000 złotych. Do tych przestępstw doszło 1 września bieżącego roku.

Łącznie 29-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące włamań i kradzieży. Za te czyny odpowie w warunkach recydywy, gdyż odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony