Wiadomości

Świąteczne paczki od śródmiejskich policjantów dla potrzebującej rodziny

Data publikacji 22.12.2022

W grudniu policjanci i pracownicy cywilni ze śródmiejskiego komisariatu przeprowadzili zbiórkę darów, które zostały wczoraj (22.12.2022) przekazane potrzebującej rodzinie wskazanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Podczas wizyty okazało się, że rodzina nie ma choinki… Jaki był finał tej historii?

Wczoraj (21.12.2022) Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Jarosław Opacian, kierownik Ogniwa Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii mł. asp. Adrian Cieślewicz oraz profilaktyk policyjny Izabela Adamczak-Trzaskalska z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście pojechali ze świąteczną wizytą do rodziny zamieszkującej w rejonie działania komisariatu.

Na spotkaniu funkcjonariusze przekazali życzenia oraz paczki świąteczne z artykułami spożywczymi, gospodarstwa domowego i odzieżą. Największą radość sprawiły jednak słodkości, które wywołały szeroki uśmiech na twarzach dzieci.

W trakcie wizyty policjanci zauważyli, że w mieszkaniu brakuje najpiękniejszego symbolu Świąt Bożego Narodzenia- choinki. Dzięki natychmiastowemu wsparciu i współpracy ze sponsorem ULSAN MOTOR Bydgoszcz jeszcze tego samego dnia zakupiona została choinka wraz z ozdobami świątecznymi, którą obdarowano rodzinę.

Zorganizowana świąteczna akcja przyniosła wiele radości i satysfakcji zarówno funkcjonariuszom jak i osobom zaangażowanym w pomoc.

Paczka ze słodyczami ufundowana została przez NSZZP Zarząd Terenowy działający przy Komisariacie Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Akcja zorganizowana została w myśl policyjnej idei ,,Pomagamy i Chronimy”, co jest jednym z głównych celów codziennej służby.

Autor: Izabela Adamczak-Trzaskalska/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • policjanci stoją przy radiowozie trzymając paczki dla rodziny
  • policjant i obdarowana dziewczynka
  • policjanci z obdarowaną rodziną
  • policjanci ustawiają choinkę
  • policjanci i dzieci przy choince
  • policjant i pracownik cywilny komisariatu wraz z obdarowanymi dziewczynkami
Powrót na górę strony