Wiadomości

Włamał się i ukradł telewizor

Data publikacji 28.12.2022

Kryminalni z komisariatu na Wyżynach ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do domu. 45-latek ukradł telewizor, po czym sprzedał go w jednym z lombardów. Bydgoszczanin jest znany policjantom, gdyż to nie pierwsze przestępstwo na jego „koncie”.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zostali powiadomieni o włamaniu do domu, skąd skradziono telewizor. Okazało się, że sprawca wszedł do wnętrza po wcześniejszym wybiciu szyby w oknie. Spowodował tym straty w wysokości 3500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy na miejscu zabezpieczyli ślady. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wytypowali sprawcę i pojechali do jego miejsca zamieszkania.

45-latek nie był zdziwiony wizytą policjantów. Przyznał się włamania i kradzieży telewizora, który zdążył już sprzedać w lombardzie.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Jest znany policjantom z wcześniej dokonywanych przestępstw, za które odbywał w ostatnich latach karę pozbawienia wolności. Dlatego też za ten czyn odpowie w warunkach recydywy. Oznacza to dla niego wyższy wymiar kary o połowę jej górnej granicy.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony