Wiadomości

Znalazł portfel i go nie oddał, dlatego grozi mu teraz więzienie

Mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego usłyszał łącznie 23 zarzuty. Mężczyzna znalazł portfel na parkingu przed blokiem i zamiast zwrócić, przywłaszczył go. Następnie, używając znalezionej w nim karty bankomatowej ukradł z konta pokrzywdzonego pieniądze. Niebawem nieuczciwy 52-latek odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek (27.12.22) po 17.00 golubsko-dobrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o przywłaszczeniu portfela z dokumentami, pieniędzmi i kartą bankomatową. Zgłaszający dodał, że dzień wcześniej (26.12.22) zgubił wszystko na parkingu, gdy wysiadał z samochodu. O tym, że utracił portfel zorientował się w dniu zgłoszenia, gdy zobaczył, że ktoś płaci za zakupy jego kartą. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą.

Tego samego dnia kryminalni ustalili, że w sprawę zaginięcia portfela może być „zamieszany” 52-letni mieszkaniec miasta. Szybko go namierzyli i zatrzymali. Mężczyzna miał przy sobie portfel, dowód osobisty i kartę bankomatową na nazwisko zgłaszającego. Poszkodowany zastrzegł swoje oszczędności, jednak 52-latek zdążył już wypłacić sporą sumę pieniędzy. Kolejne transakcje na szczęście zostały już odrzucone. 

Wczoraj (28.12.22), na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili mu 23 zarzuty popełnienia przestępstw. Jedno przywłaszczenia znalezionego portfela z zawartością i aż 22 zarzuty kradzieży z włamaniem na konto przy użyciu karty bankomatowej. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję, bądź zanieść do biura rzeczy znalezionych!p. Justyna Skrobiszewska

Autor: asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony